Barcelona - Hotel Rafael Badalona4*

Eurovíkend Barcelona - Barcelona Plaza ****

cena zahrnuje:

  • letenku Praha - Barcelona-Praha včetně všech poplatků
  • transfery letiště - hotel – letiště
  • 3 noci se snídaní v uvedeném hotelu
  • služby českého delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaného průvodce fakultativních výletů
  • procházka historickým centrem Barcelony s českým průvodcem zdarma
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

 

fakultativní služby:

a)  panoramatický (polodenní) okruh Barcelonou s českým průvodcem             950,- Kč

     (minimální počet zájemců pro realizaci: 15)

b)  polodenní výlet do Montserratu s českým průvodcem                                   950,- Kč

     (minimální počet zájemců pro realizaci: 15)

 

balíček za zvýhodněnou cenu:

balíček A+B                                                                                                      1 755,- Kč

 

Cena za osobu při rezervaci před odletem z Prahy.

 

Program zájezdu:

1. den

přílet do Barcelony, transfer do hotelu. Individuální program nebo možnost fakultativního panoramatického okruhu s českým průvodcem ( exteriéry Plaza Espaňa, Montjuic, Olympijský přístav, Barceloneta, Park Guell, Sagrada Familia, Eixample, Passeig de Gracia, La Pedrera, Casa Batlló, Plaza Catalunya, ...). Večer informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu.

2. den

ráno po snídani informativní schůzka v lobby hotelu. Dopoledne možnost procházky s českým průvodcem historickým centrem Barcelony v ceně zájezdu. Nevynecháte známý bulvár Las Ramblas, gotickou čtvrť, katedrálu La Seu, kouzelné náměstí Plaza del Rey, ani středověké uličky čtvrti El Born s překrásným svatostánkem Santa Maria del Mar. Odpoledne individuální program k návštěvě interiérů Gaudího paláců, nedokončené Gaudího katedrály Sagrada Familia nebo výjezd na kopec Tibidabo s nádhernými vyhlídkami na celou Barcelonu a okolí. Večer možnost večeře v přístavu.

3. den

po snídani možnost polodenního fakultativního do Montserratu s českým průvodcem (katalánská národní hora ca 50 km severozápadně od Barcelony s klášterem z roku 1025). Odpoledne individuální program.

4. den

po snídani check out a uložení zavazadel dle pokynů průvodce. Individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

 

 

Barcelona - hlavní město Katalánska, je s téměř 1, 8 mil. obyvatel druhé největší město Španělska. Největší rozkvět zaznamenala ve středověku, kdy patřila k nejvýznamnějším obchodním přístavům ve Středomoří. S objevením Ameriky však díky přiznání monopolních práv na obchod se zámořskými koloniemi Seville a Cádizu tuto pozici ztratila. Přesto si v tomto pro ni nepříznivém období dokázala udržet nezávislost na královské moci.

Městské záležitosti stále řídila na přísně demokratických principech stočlenná městská rada (Consell de Cent), vláda Katalánska byla stále ještě v rukou Generalitat.

Barcelona je dnes moderní velkoměsto, které je nejen nejvýznamnějším španělským přístavem a největším obchodním a průmyslovým centrem země.

La Rambla - těžko si představit, že ono pověstné barcelonské korzo, živé a barvité, se svými novinovými stánky, s trhem květinovým i ptačím, s neuvěřitelným lidským hemžením od rána do pozdních nočních hodin.

Gotická čtvrť - je mnohem starší, než napovídá její název. Právě zde na vyvýšenině Mons Taber se po svém vítězství nad iberským kmenem Laie v roce 133 př.n.l. rozhodli Římané založit kolonii a nazvali ji Colonia Iulia Augusta Paterna Faventio Barcino.

Nepřehlédnutelná je katedrála sv. Eulálie, která byla postavena ve 13.-15. století na místě románské baziliky a je jedním z nejkrásnějších příkladů katalánské gotiky. Jedno z nejmalebnějších míst Gotické čtvrti je Plaça del Rei (Náměstí krále) s Královským palácem.

Montserrat - benediktinský klášter v horách s patronkou „Černou madonou“, která je Katalánci nazývána „La Moreneta“. Dále možnost navštívit muzeum s obrazovou galerií a trh s kořením a ovocem.

 

Hotel Rafael Badalona ****

hotel se nachází v městské čtvrti Badalona na konečné linky metra L2 - BADALONA POMPEU FABRA. Od metra k hotelu se dostanete po cca 10 minutách chůze. Metrem, bez přestupů, do centra cca za 20 minut. (Sagrada Familia, Plaza Catalunya). V okolí hotelu se nachází velké množství restaurací, barů a obchodů. V hotelu Vám, krom jiného, budou k dispozici restaurace, bar a fitness. Pokoje jsou vybavené koupelnou, WC, satelitní TV, minibarem, klimatizací, trezorem, WiFi.

http://www.rafaelhoteles.com/en/rafaelhoteles-badalona/

f96ccc7150d924bd.jpg exterior-view.jpg 2013-26-09-15-04-01-384-254-20-1357369313shutterstock_30035875.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg

Objednávkový formulář
: *
: *
: *
: *
:
:
:
: *
: *
: *
: *
:
: **
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
** - Pro jiný počet osob kontaktujte pobočku