Řím - Hotel Blu Roma 4*

Eurovíkend Řím - Blu Roma ****

cena zahrnuje:

  • letenku Praha - Řím – Praha včetně všech letištních poplatků
  • transfery letiště - hotel - letiště
  • 3 noci se snídaní v uvedeném hotelu
  • služby českého delegáta po celou dobu pobytu a kvalifikovaný průvodce fakultativních výletů
  • procházka Římem s českým průvodcem zdarma
  • povinné smluvní pojištění CK proti úpadku

 

fakultativní služby:

a)  panoramatický (polodenní autobusový) okruh Římem s českým průvodcem      950,- Kč

     (minimální počet zájemců pro realizaci: 15)

b)  polodenní výlet do Castelli Romani s českým průvodcem                                   950,- Kč

     (minimální počet zájemců pro realizaci: 15)

 

balíček za zvýhodněnou cenu:

balíček A+B                                                                                                             1750,- Kč

 

Cena za osobu při rezervaci před odletem z Prahy.

 

Program zájezdu: 

1. den

přílet do Říma, transfer do hotelu. Individuální program nebo možnost fakultativního panoramatického okruhu s českým průvodcem (exteriéry: bazilika San Giovanni in Laterano, bazilika Santa Maria Maggiore, oblast Termini, náměstí Republiky, oblast ulice Veneto, park Borghese, Andělský hrad, oblast Vatikánu, Circus Maximus, Benátské náměstí apod.). Večer možnost večeře v krásné čtvrti Trastevere (Zátibeří), plné taveren a barů.

2. den

po snídani informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu. Následuje individuální program respektive dopoledne možnost pěší procházky Římem s českým průvodcem. Odpoledne můžete strávit příjemnou procházkou po krásných místech, kam běžně turisté nechodí. Projdete si různá římská zákoutí, kde poznáte Řím zase úplně z jiné stránky. Tak, jak ho znají místní, a užijtete si ten klid, pohodu a k tomu i krásné vyhlídky na město. Odpoledne individuální volno k návštěvě interiérů Kolosea, k procházce centrem Fóra Romana či pahorku Palatinu, kde byly císařské vily. Krásným zakončením dne je bezpochyby posezení u Fontány di Trevi.

3. den

po snídani informativní schůzka s delegátem v lobby hotelu. Individuální program. Doporučujeme návštěvu Vatikánu – baziliky svatého Petra a Vatikánských muzeí, dále prohlídku obzvláště krásného Andělského hradu, náměstí Campo dei Fiori a Piazza Navona. Zapomenout nesmíte ani na prohlídku nejzachovalejšího bývalého antického chrámu – Pantheonu.“

4. den

po snídani check out a uložení zavazadel dle pokynů delegáta. Individuální volno nebo možnost dopoledního fakultativního výletu do oblasti Castelli Romani - návštěva městeček Castel Gandolfo (letní sídlo papeže, výhled na kráterové jezero Lago Albano) a Frascati. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Změna programu vyhrazena.

 

 

Řím, jedno z nejvýznamnějších historických a kulturních středisek na světě. Historické jádro Říma je součástí světového kulturního dědictví. Součástí města je Vatikán, sídlo papeže římskokatolické církve. Za shlédnutí určitě stojí bazilika Sv. Petra, dílo Gianlorenza Berniniho. Náměstí svatého Petra je pravděpodobně nejznámějším náměstím v Římě, a to nejen díky na světě jedinečné bazilice Svatého Petra, ale i z důvodu architektonického řešení geniálního projektu Gianlorenza Berniniho. V bazilice se nachází mnoho kaplí, umístěné po obvodu, kde můžeme obdivovat umělecká díla Berniniho, Greca nebo nejznámější Michelangelovi fresky v Sixtínské kapli.

Castel San´t Angelo - Hrad svatého Anděla, nebo-li Andělský hrad, který dodnes vévodí panoramatu Říma svojí ohromnou velikostí, a který je znám pod jménem Mole Hadriána, nebyl původně postaven jako obranná pevnost, ale jako monumentální hrobka císařů. Za středověku se stal pevností, dále útočištěm papežů – neboť s Vatikánem je spojen podzemní chodbou – a nakonec i vězením.

Forum Romanum - je nejstarší část Říma. Nachází se mezi kopci Palatino, Campidoglio a Esquilino. V minulosti nebylo toto místo vůbec pohostinné, bylo bažinaté a zdrojem infekcí. Později však bylo za vlády krále Tarquinia Prisca meliorováno vysoce moderním způsobem. Ten dal postavit složitý systém kanalizace pro vysušení tohoto místa. Po ukončení meliorace se stalo místem obchodu. Díky velkému rozkvětu města, po punských válkách, Forum změnilo svůj vzhled. Staví se baziliky, chrámy a budují se nové cesty spojující Forum s obvody města.
Koloseum - Jedná se o největší amfiteátr, který byl kdy v Římě postaven a je symbolem jeho velikosti.

Španělské schody - Z náměstí della Spagna začíná slavná Scalinata di Trinita‘ dei Monti. Známe je ze slavných italských módních přehlídek i z filmů. Schodiště stoupá k náměstí Trinita‘ dei Monti. Uprostřed se nachází Obelissco Sallustiano, který pochází ze slavných Sallustianských zahrad. Mohutná stavba kostela della Trinita‘ dei Monti vévodí celému náměstí a je jedním z impozantních františkánských kostelů ve městě. Přesně ve středu náměstí se nachází Fontana della Barcaccia, dílo Pietra Berniniho.

Tivoli -Na kopci ležící Tivoli bylo kdysi populárním letoviskem. Je zde čistá voda, sirné prameny a krásná krajina. Dodnes se sem pravděpodobně nejraději vydávají na výlety obyvatelé Říma. Na některých místech se dochovaly zbytky chrámu, jež v minulosti zdobily vrchol kopce. Hadrianova vila – jedna z nejrozsáhlejších a nejúchvatnějších vil, které kdy Římané vystavěli (jednu dobu zabírala plochu větší než centrum císařského Říma). Traianův nástupce Hadrianus chtěl vytvořit kopie některých divů světa, jež spatřil na svých taženích. Kupříkladu Stoa Poikile, cesta kolem obdélníkového bazénu a zahrady, je napodobeninou kolonády stoiků v Athénách. Canopus zase připomíná strhující svatyni boha Sarapida v Alexandrii.

 

Hotel Blu Roma ****

oblíbený hotel z hotelového řetězce Best Western ležící ve čtvrti Tiburtina, cca 15 minut od centra města. Pokoje jsou vybavené sat. TV, klimatizací, minibarem, fénem, WiFi. Snídaně formou bufetu.

http://www.bluhotelrome.it/

 

Informace:

Od 1.9.2014 se zvedá pobytová taxa v Římě na částku 6 Eur/osoba/noc. Tato částka se platí na recepci hotelu.

rim blu1 rim blu 2 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 2013-20-11-12-44-46-1024-768-0-4.jpg 2013-20-11-13-08-04-1024-768-0-2_spagety.jpg

Objednávkový formulář
: *
: *
: *
: *
:
:
:
: *
: *
: *
: *
:
: **
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
** - Pro jiný počet osob kontaktujte pobočku