Sicílie - Hotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 3* - senioři 55+ JARO

Santa Lucis Le Sabbie d´Oro

Sopečné srdce Středozemního moře

Je celkem jedno, kolikrát na Sicílii vyrazíte, je pokaždé jiná. Jinak vzrušující, dechberoucí. Ležet na pláži a pozorovat moře na pozadí horských masívů je úchvatné. Dominantou hornatého ostrova je vrchol Etny, nejvyšší a druhé největší činné sopky v Evropě. Právě tam budou směřovat vaše pohledy. Právě tam se s námi jistě vydáte na výlet.

Palermo se nedá popsat, Palermo se musí zažít!

Palermo – charismatická metropole tvořící křižovatku všech kultur, které se na Sicílii po tisíciletí střetávaly. Palermo vás nadchne především svým osobitým sicilským charakterem, kdy skvostné památky jsou perlami na náhrdelníku jinak ležérních a mnohdy neupravených ulic. Palermo je cizokrajná kráska. Palermo je tanec v ulicích.

„Nádherné,“ vydechnete…

Toužíte po dotyku dávné historie? Usednout k pilířům tisíciletých chrámů? Potom navštivte starověká řecká města Selinunte, Segesta a Agrigento na západním pobřeží Sicílie. V Selinuntu a Segestě vás oslní zbytky akropole a chrámový komplex, zatímco v Agrigentu velkolepé údolí chrámů. „Nádherné,“ vydechnete a bude to jediné slovo, které vás v tu chvíli napadne.

Je to naše věc… Cosa nostra

Mafie. Mnohdy první slovo, které vás v souvislosti se Sicílií napadne. Italská Cosa nostra byla nejsilnější mafiánskou organizací v Evropě a právě Sicílie byla jejím historickým centrem. Na Sicílii měla velké pole působnosti a značně ovlivnila život místních obyvatel. Dnes je situace zcela jiná a Cosa nostru můžete zkoumat například v muzeu mafie v jinak krásně ospalém městečku Corleone.

Corleone – městečko v horách, nenápadné, ospalé, turista sem nezabloudí. Ano, tak by to vypadalo, kdyby… Kdyby Mario Puzo nenapsal román Kmotr a kdyby tady nežili nejkrutější bossové sicilské mafie. Město se v posledních letech snaží svou reputaci očistit, například pořádáním mezinárodních svateb.

Město Cefalù se přezdívá “Perla Tyrhenského moře” a je považováno za bránu do západní části ostrova Sicílie. Tento dříve rybářský přístav se pyšní historiskými památkami, centrum zdobí překrásná arabsko-normanská katedrála Duomo di Cefalú a zátiší města je umocněno honosným skalním masivem „Rocca di Cefalú“. Milovníci procházek si zde přijdou na své, romantické uličky jsou lemovány kavárnami a obchůdky se suvenýry, sicilskými pochutinami či keramikou. Rušno je zde jak během dne tak po setmění a místní obyvatelé i turisté vychutnávají jeho pulzující atmosféru.

 

CENA ZÁJEZDU SICÍLIE 55+ ZAHRNUJE:

 •      leteckou dopravu Praha - Trapani/Palermo - Praha včetně všech poplatků 
 •      7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 3* hotelu Santa Lucia Le Sabbie d´Oro*
 •      polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 •      transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště 

 

*  změna hotelu vyhrazena

 

Cena platí pro osobu 55+ a ostatní účastníky na cestovní smlouvě bez omezení věku, cena nezahrnuje povinnou pobytovou taxu 1 EUR/os./den, taxa je splatná na místě. Děti do 9,99 let taxu neplatí.

 

NAVÍC K CENĚ ZÁJEZDU SICÍLIE 55+ ZDARMA:

 •     přípitek na uvítanou
 •     ochutnávka italštiny
 •     promítání dokumentárního filmu o Sicílii
 •     nadstandardní delegátská péče 55+ / náš delegát je stále s Vámi 
 •     lehátka a slunečník na hotelové pláži (dle dostupnosti) 


PŘIOBJEDNEJTE SI TAKÉ:

 •    cena pro první a druhou osobu mladší 55 let ve 2 lůžkovém pokoji, která necestuje s jinou osobou 55 let a více, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500,-Kč/pobyt/osoba
 •    druhá osoba dítě (2-12,99 let) ve 2 lůžkovém pokoji nemá nárok na slevu z ceny
 •   možnost si dokoupit plnou penzi za příplatek 1 880,-Kč/osoba/7nocí
 •    hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci
 •    infant do 2 let života (0-1,99let) platí pouze za letištní taxy ve výši 990,-Kč, avšak cestuje bez nároku na hotelové lůžko a sedačku v letadle
 •    cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu: 325,-Kč/osoba do 69 let, 775,-Kč/osoba od 70 let
 •    doba pobytu každého klienta činí 7 nocí, doobjednání prodloužení pobytu je možné formou přiobjednání dalšího turnusu se slevou 1 000,-Kč/osoba
 •     fakultativní výlety - aktuální nabídka a ceny na místě u delegáta
 •     svoz z/na Letiště Václava Havla
 •    cena nezahrnuje povinnou pobytovou taxu  1EUR/osoba/den splatnou na místě, děti do 9,99 let taxu neplatí

 

Zájezdy do destinací v rámci programu Dovolená pro seniory jsou (kromě určitých termínů) zajišťovány leteckou společností Enter Air.

Enter Air je největší charterová společnost v Polsku a druhá největší ve střední a východní Evropě. Tato společnost létá do nejpopulárnějších prázdninových letovisek v Evropě, Africe i Asii a přeprava je zajišťována letadly typu Boeing 737-400 a Boeing 737-800. Enter Air je držitelem certifikátu bezpečnosti a kvality v souladu s nejvyššími evropskými standardy.

 

Palubní zavazadla

Cestující si může vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 5 kg a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 115 cm (např. 55x40x20 cm). Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např.zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

Cestující je oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru, neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 20 kg povolenému každému cestujícímu a nesmí být větší než 80 x 120 cm. Cestující, kteří cestují společně, mohou mít jedno zavazadlo, jehož hmotnost nepřesahuje 32 kg.

 

Hotel Santa Lucia Le Sabbie d´Oro 3*

Změna hotelu vyhrazena

Tento 3 hvězdičkový hotel se skládá ze tří budov, které jsou vzájemně propojeny a každá je vybavena výtahem a terasou, kde můžete obdivovat výhledy na zátoku a letovisko Cefalù.

Pokoje

hotel svým klientům nabízí jednoduše zařízené 2-4 lůžkové pokoje, které jsou vybaveny balkonem, nabízí dostatek světla a prostoru. Výhledy z pokojů mohou být jak směrem k moři (za poplatek), tak například na hory či do areálu hotelu k piano baru. Vybavení pokoje: balkón, telefon, trezor (zdarma), minilednička, TV, topení/klimatizace, WC, koupelna (sprcha či vana), fén, minibar na vyžádání (za poplatek).

  Vybavení hotelu

  hotel nabízí 256 světlých prostorných pokojů, recepce, Wi-Fi připojení ve společenských prostorách zdarma, restaurace, bar, venkovní bazén (lehátka zdarma), z hotelu se prochází přímo do cukrárny, kde můžete ochutnávat sicilské pochoutky a skvělou kávu, autobusová zastávka je vzdálena cca 50m od hotelu a autobusem se pohodlně dostanete přímo do centra Cefalú, v blízkosti hotelu vede železniční trať, která je méně využívána a svým provozem nijak neobtěžuje hosty, supermarket v blízkosti hotelu

   

  Pláž

  hotel je situovaný přímo nad oblázkovo-písečnou pláží, na kterou se schází po schodech ve spodní části areálu (cca 200 m). Na této pláži pod hotelem naleznete pozvolný vstup do moře, doporučená je obuv do vody. Lehátka a slunečníky jsou zdarma, v závislosti na dostupnosti.

  Oblíbená městská písečná pláž s pozvolným přístupem do moře a jemným pískem začíná přímo v centru města a pokračuje směrem na západ k hotelové zóně lemované promenádou, která končí přímo u schodů k hotelu Santa Lucia Le Sabbie d’Oro.

   

  Adresa hotelu Santa Lucia Le Sabbie d’Oro 3*

  Contrada S. Lucia, 9015
  Cefalù PA, Itálie

   

  Stránky hotelu v italštině: http://www.lesabbiedoro.it/

  01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg 26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg

  Objednávkový formulář
  : *
  : *
  : *
  : *
  :
  :
  :
  : *
  : *
  : *
  : *
  :
  : **
  :
  * - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
  ** - Pro jiný počet osob kontaktujte pobočku